Ekipage

Bruksviljans Böna
Ann Koplik med Bruksviljans Böna

Ann Koplik med Bruksviljans Böna
Meritlista: 
Appellvinst i sök, uppflyttade till lkl sök, vinst lkl skydd 2016, vinst hkl skydd 2016

Lena Johansson med AgHD I AgHD II Luna
Lena Johansson med AgHD I AgHD II Luna

Lena Johansson med AgHD I AgHD II Luna
Meritlista:
 Tävlar i Agilityklass 2 & Hoppklass 3.
KM Mästare i Large 2015 & 2016.

SeAgCh RLDN RLDF Törnlundas Kiara Kiwi
SeAgCh RLDN RLDF Törnlundas Kiara Kiwi

Lena Johansson med SeAgCh RLDN RLDF Törnlundas Kiara Kiwi
Meritlista: Startklar i Rallylydnad Avancerad.
Tävlar i agility och hoppklass 3.
Kvalat till SM 2015 & 2016.
KM Mästare Medium 2013, -14, -15 och -16.
Årets agilityhund TBK 2014,- 15 & -16.
Tagit 1 Internationellt Agility cert, CACIAG.

Lena Johansson & ARYA
Lena Johansson & ARYA

Lena Johansson & ARYA
Meritlista: Tävlar i Agility & Hoppklass 3.
Är startklar för Rallylydnad Nybörjarklass

SE UCH LCh LP2 SPH II RLDN RLDF Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol
SE UCH LCh LP2 SPH II RLDN RLDF Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol

Mervi Harria med SE UCH LCh LP2 SPH II RLDN RLDF
Kulleborgs Kleine-Cava Läkerol

Meritlista: Tävlar i lydnadklass Elit, högre spår och
Rallylydnad avancerad samt genomfört BH-prov.

Korad SeVch  LD Startklass RLDN Frostflake's Million Dollar Smile
Korad SeVch  LD Startklass RLDN Frostflake's Million Dollar Smile

Mervi Harria med Korad SeVch
LD Startklass RLDN Frostflake's Million Dollar Smile

Meritlista: Uppflyttad till lydnadsklass 1,
svensk viltspårschampion 2017, uppflyttad till lägre spår.
Tävlar ev Rallylydnad fortsättning

SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie
SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie

Karin Östergren med SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie, född 080404
Meritlista: Kvalad till Agility SM 2018 individuellt och SM 2019 individuellt och lag.
DM vinnare agility 2018 och 2019.
Tävlar i Agility- och hoppklass 3.

Leagården’s Black and Tan Lissie
Leagården’s Black and Tan Lissie
Karin Östergren med Leagården’s Black and Tan Lissie, född 150523.

Meritlista: Tävlar agility- och hoppklass 2.
NW klass 1 med två diplom.
Valltränar.

Maria Pettersson & Johnny Olsson med Storlurs Blixtra
Maria Pettersson & Johnny Olsson med Storlurs Blixtra
Maria Pettersson & Johnny Olsson med Storlurs Blixtra
Meritlista: Tävlar elitklass rapport och har där 11 cert, tävlar elitklass spår och har där 1 cert. Blixtra är också tävlad i lydnad med ett 1:a pris i lkl 3. 2:a plats i Rapport-SM 2017, kval till rapport-SM 2014, 2015 och 2016 då hon knep en andraplacering och SM-silver. Årets rapporthund 2014, DM-vinnare i rapport 2014 och DM-3:a i spår 2014. DM 2:a i spår 2015 samt kvalad till Nordiska Mästerskapen 2015 som hon pga skada var tvungen att avstå. Tävlas av både matte och husse.
Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Tävlar agility och hoppklass 2, klar för agility och hopp 3.
Meriter: U-SM brons 2015, U-SM silver 2016, U-SM guld 2017, - 18 & -19
Rebecka Gadle med Nia
Rebecka Gadle med Nia
Rebecka Gadle med Nia
Tävlar i agility och hoppklass 1 och startad i rallylydnad nybörjare.
Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Maria Pettersson med Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Har under 2017 tävlat appellklass spår med uppflyttning och lägre klass rapport med uppflyttning.
Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Johnny Olsson med Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Har under 2017 tävlat appellklass spår med uppflyttning och lägre klass spår med uppflyttning samt 2018 uppflyttade till hkl i skydds.
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”, född 140415.
Tävlar i Agility- och hoppklass 3. Kvalat till Agility SM i lag 2019.