Ekipage

Bruksviljans Böna
Ann Koplik med Bruksviljans Böna

Ann Koplik med Bruksviljans Böna
Meritlista: 
Appellvinst i sök, uppflyttade till lkl sök, vinst lkl skydd 2016, vinst hkl skydd 2016

Lena Johansson med AgHD I AgHD II Luna,  10 år
Meritlista:
  Tävlat i Agilityklass & Hoppklass 3, nu pensionerad i grenen
KM Mästare i Large 2015-2018, KM Mästar i X-Large 2019-2021
Vinnare av TBK Agility Cup 2014, 2017-2109 X-large
Innehar 2 st hopp certifikat.
Kvalad till Lag SM 2021 Klöver Ess
Tränar nu Hoopers

Lena Johansson & ARYA
Lena Johansson & ARYA

Lena Johansson & SeAgCh AgHD II AgD II RLDN RLDF Arya,  9 år
Meritlista:
 Tävlat i Agility & Hoppklass 3, nu nedflyttad till klass 2 Medium
AgilityChampion 2021 med 3 agility certifikat
Kvalat till SM 2019- 2022 i Lag "The Tcrows"
LAGSM 2021 5:e placering

LAGSM 2022 1:a SVENSKA MÄSTARE Medium
DM Vinnare agility 2018, 2:a plats 2019
KM Mästare Medium agility 2019, 2021
Vinnare av TBK agility cup 2019 medium
Är startklar för Rallylydnad Avancerad

Törnlundas Herkules
Törnlundas Herkules

Lena Johansson & Törnlundas Herkules ”Knox”  SeAgCh SeHoCh AgHD I AgHD II, 6 år
Meritlista: Tävlar i Agility & Hoppklass 3 small
Agility o Hopp Championat 2022
Tävlat på LAGSM 2021 med ”Småstjärnorna”
Kvalat till SM 2022
KM Mästare Agility 2019-2021
Vinnare TBK agilitycup 2019 Small
3 st Hopp certifikat o 3 st Agility certifikat

Korad SeVch Frostflake's Million Dollar Smile
Korad SeVch Frostflake's Million Dollar Smile

Mervi Harria med Korad SeVch
LD Startklass RLDN RLDF Sph1 Frostflake's Million Dollar Smile

Meritlista: LDI, uppflyttad till lydnadsklass 2, svensk viltspårschampion 2017, uppflyttad till lägre spår. Uppflyttad till Rallylydnad avancerad klass.

SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie
SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie

Karin Östergren med SeAgCh SeAg(ho)Ch Jolie, född 080404
Meritlista: Kvalad till Agility SM 2018 individuellt och SM 2019 individuellt och lag.
DM vinnare agility 2018 och 2019.
Tävlar i Agility- och hoppklass 3.

Leagården’s Black and Tan Lissie
Leagården’s Black and Tan Lissie
Karin Östergren med Leagården’s Black and Tan Lissie, född 150523.

Meritlista: Tävlar agility- och hoppklass 2.
NW klass 1 med två diplom.
Valltränar.

Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Rebecka Gadle med Hob-Nob's Emile AgHd II Agd II "Ozzy"
Tävlar agility och hoppklass 2, klar för agility och hopp 3.
Meriter: U-SM brons 2015, U-SM silver 2016, U-SM guld 2017, - 18 & -19
Rebecka Gadle med Nia
Rebecka Gadle med Nia
Rebecka Gadle med Nia
Tävlar i agility och hoppklass 1 och startad i rallylydnad nybörjare.
Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Maria Pettersson med Storlurs Piri-Piri – ”Pirripirran”
Har under 2017 tävlat appellklass spår med uppflyttning och lägre klass rapport med uppflyttning.
Johnny Olsson med Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Johnny Olsson med Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Johnny Olsson med Storlurs Svartpeppar - ”Pepp”
Har under 2017 tävlat appellklass spår med uppflyttning och lägre klass spår med uppflyttning samt 2018 uppflyttade till hkl i skydds.
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”
Hanna Persson med Kronsäter's Rolex - ”Izor”, född 140415.
Tävlar i Agility- och hoppklass 3. Kvalat till Agility SM i lag 2019.
bild på Ferrie och Bengt Neteborn
Ferrie, här med Bengt Neteborn
Ferrie, med Marita & Bengt Neteborn, Ferrie Tävlar i Elitklass Rapport
Ferrie med Marita Neteborn, tävlar i Elitklass spår
Memoars Ukraina, med Marita Neteborn
Memoars Ukraina, med Marita Neteborn
Memoars Ukraina med Marita Neteborn
Tävlar i Elitklass sök och Elitklass spår.
Zathungens Aramis
Zathungens Aramis
Zathungens Aramis med Marita Neteborn
Tävlar i Högre klass Sök och Högre klass Spår, Lydnadsklass 1.