Arbetsgrupper 2024-2025

AG – ArbetsGruppernas sammankallande:

Stuga & område

Johnny Olsson
stugamark@tierpsbk.se

Utbildning

Kök

Therese Flodin
 kok@tierpsbk.se

IT & Webb

Anki Stareborn
tbk@tierpsbk.se

Agility

Inger Pousette
agility@tierpsbk.se

Bruks

Sofia Olsson

Lisa Eriksson – anmälningsansvarig
tavling@tierpsbk.se

Drag

Kontaktperson: Matilda Funke Jansson
drag@tierpsbk.se

Hoopers

Kontaktperson: Lena Johansson och Inger Pousette
hoopers@tierpsbk.se

Lydnad

Erika Gemzell Åström och Elisabeth Wallinder
lydnad@tierpsbk.se

Rallylydnad

Lollo Hernander och Evelyn Kyrk
rallylydnad@tierpsbk.se

Specialsök/Nose Work

Kontaktperson: vakant

Specialsök
specialsok@tierpsbk.se

Nose Work
nosework@tierpsbk.se

Sund med hund

Kontaktperson: Kristina Funke
sund_hund@tierpsbk.se

Tjänstehund

Patrullhund – Seved Andersson
patrullhund@tierpsbk.se

Räddning/IPO-r – Ann-Marie Melin och Claudia Bergin
raddningshund@tierpsbk.se

IGP

Kontaktperson: Anki Stareborn
tkb@tierpsbk.se